Komitet NARTY SNOWBOARD OUTDOOR został powołany do życia 27 listopada 2020 r. w celu obrony branży producentów, dystrybutorów, sprzedawców i wypożyczalni zimowego  sprzętu narciarskiego, snowboardowego i outdoorowego (w tym odzieży sportowej), przed skutkami zakazów rządowych, uniemożliwiających normalne funkcjonowanie branży turystycznej, sportowej i handlowej w sezonie zimowym 2020/21 z powodu pandemii COVID-19, co ma bezpośrednie przełożenie na uzyskiwane w tej branży obroty i zyski.

W tym celu Komitet podejmie następujące działania prowadzące do:

 1. Oszacowania dotychczasowych oraz prognozy strat wynikających z zakazów i ograniczeń prowadzenie działalności biznesowej w okresie pandemii Covid-19.
 2. Stworzenia wspólnej platformy do dyskusji, tworzenia postulatów oraz uzgodnienia wspólnego stanowiska zrzeszonych w Komitecie firm oraz instytucji.
 3. Ustanowienia partnerstwa z innymi organizacjami, zrzeszeniami, grupami przedsiębiorców w zakresie wspólnej obrony interesów branży narciarskiej, snowboardowej oraz outdoorowej.
 4. Przekazania postulatów, zaleceń, analiz, apeli oraz petycji do przedstawicieli Rządu RP, odpowiedzialnych za rozporządzenia i regulacje wpływające na działania zrzeszonych w Komitecie branż.
 5. Zwiększenia roli branży narciarskiej, snowboardowej i outdoorowej w negocjacjach ze stroną rządową.
 6. Opracowania metod prowadzących do oszacowania obrotów rynku narciarskiego, snowboardowego oraz outdoorowego.
 7. Zwiększenia roli aktywności sportowych na świeżym powietrzu, szczególnie w obliczu przedłużającego się stanu epidemicznego.
 8. Inne działania na rzecz edukacji i uświadamiania o fundamentalnym znaczeniu branży sportowej dla zdrowia Polaków.

Osoby uprawnione do reprezentowania Komitetu:

Marek Kaczmarek

INTERSPORT

INTERSPORT Polska A.S. jest członkiem największej na świecie grupy zakupowej zrzeszonej pod marką INTERSPORT.
Posiada wyłączność do prowadzenia działalności pod tym szyldem na terenie Polski

Bartosz Hamera

PM Sport

Istniejący od 1995r. PM Sport koncentruje swoją działalność na dystrybucji w Polsce marek z Rossignol Group (Rossignol, Dynastar, Lange, Look, Kerma) oraz Peak Performance, POC, Julbo, Rip Curl, NorthWave, Sail Racing.

Maksymilian Śpiewak

WINDSPORT

Oprócz sprzętu w sklepach WINDSPORT oferowane są usługi serwisowe (narciarskie i rowerowe), zaawansowany bike-fitting oraz najlepszy w Polsce bootfittng, wykonywany przez mistrzów w swoim fachu.

Piotr Turkot

POLISH OUTDOOR GROUP

Outdoor wpisuje się wyśmienicie w większość trendów, które pojawiają się w sferze publicznej – od propagowania zdrowego stylu życia, poprzez aktywizację grupy wiekowej 50+, szerokopojętą ekologię, aż po innowacje i bezpieczne technologie.

Arkadiusz Walus

SNOWEXPO

Corocznie, od 2016 roku wystawa SNOWEXPO oficjalnie otwiera sezon zimowy w Polsce. Można na niej podziwiać najnowszy sprzęt narciarski i snowboardowy, odzież oraz akcesoria. Można poznać zimowe destynacje, zaczerpnąć wiedzy od specjalistów

Kuba Lenczowski

DOBRENARTY.PL

W ramach dobrenarty.pl od 15 lat zaopatruje w sprzęt sportowy klientów z całej Polski. Pracujemy z topowymi i sprawdzonymi markami takimi jak : Fischer, Head, Rossignol, Völkl, Dalbello, Nordica, Cairn, POC, Leki, Salomon, Lange, Scarpa i wiele innych

Wojciech Śliwka

WINTERGROUP

WINTERGROUP to grupa podmiotów, która już ponad 10 lat zrzesza polskie wypożyczalnie i serwisy narciarskie.
Na dzień dzisiejszy do grupy należy 36 punktów wypożyczalni na terenie całego kraju

Według szacunków Komitetu branża Narty-Snowboard-Outdoor, obejmuje:

 • Producentów i dystrybutorów sprzętu sportowego
 • Sieci handlowe
 • Ponad 1000 specjalistycznych sklepów narciarskich, snowboardowych i outdoorowych
 • Ponad 1000 wypożyczalni nart
 • Zatrudnia w Polsce ponad 50 tysięcy osób oraz generuje obrót ponad 5 miliardów złotych rocznie w samych miesiącach zimowych. Tylko w miesiącu listopadzie 2020, firmy z branży zanotowały spadki obrotów rzędu 50-80% w stosunku listopada roku 2019.